برای تعیین نوبت می توانید با شماره های مطب تماس بگیرید

کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینیان, متشکل از دندانپزشکان متخصص می باشد که آماده ارائه تمامی خدمات دندانپزشکی از جمله دندانپزشکی کودکان و نوجوانان ، درمان ریشه و جراحی ریشه دندان ، دندان پزشکی ترمیمی زیبایی و اصلاح لبخند، جراحی فک و صورت و تشخیص بیماری ها و ضایعات دهانی و فک و صورت می باشد. کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینیان ارئه دهنده بهترین خدمات دندانپزشکی زیبایی با استفاده از تجهیزات بروز دنیا می باشد.

درمان مجدد ریشه

چه زمانی به عصب کشی یا درمان مجدد ریشه دندان نیاز است؟

با مراقبت مناسب، حتی دندانی که قبلا عصب کشی شده است می تواند تا آخر زندگی  سالم باقی بماند. اما بعضی اوقات، دندانی که قبلا درمان شده است به خوبی بهبود نیافته و می تواند درد داشته باشد یا ماه ها یا حتی سال ها بعد نیاز به درمان مجدد ریشه داشته باشد.

اگر بهبود درمان شما با خطا مواجه شود یا به مشکلات تازه ای مبتلا شود، شما نیاز به درمان مجدد ریشه دارید. یک فرآیند اضافه ممکن است بتواند بهبودی را ایجاد کند و دندان شما را حفظ کند. اگر در دندانی که قبلا درمان شده است درد یا ناراحتی دارید، درمورد درمان با متخصص ریشه صحبت کنید.

چرا به درمان مجدد ریشه نیاز دارم؟

در هر فرآیند دندان پزشکی و پزشکی گاهی اوقات اتفاق می افتد، ممکن است دندان شما همانطور که قبل از درمان نخستین انتظار می رفته به دلایل مختلفی بهبود نیابد:

  • باریکی و خمیده بودن کانال ها که در طی فرآیند نخست درمان نشده اند.
  • آناتومی پیچیده کانال که در فرآیند نخست تشخیص داده نشده باشد.
  • به تعویق افتادن قرار دادن تاج یا سایر ترمیم ها روی دندان بعد از درمان ریشه
  • ترمیم نتواند از ورود آلودگی های بزاقی به درون دندان پیشگیری کند.

در موارد دیگر، مشکلات جدید می توانند دندانی که با موفقیت درمان شده است را به خطر بیاندازند. برای مثال:

  • پوسیدگی جدید که میتواند ریشه دندان که با موادی پر شده است را با باکتری ها در تماس قرار دهد و باعث عفونت جدید در دندان شود.
  • از دست دادن، شکستن یا خراشیدن تاج یا پر شدگی دندان که میتواند دندان را با عفونت جدید مواجه کند.
  • ایجاد شکستگی در دندان

عصب کشی دندان

 

چه چیزی هنگام درمان مجدد ریشه اتفاق می افتد؟

در ابتدا، متخصص ریشه شما در مورد گزینه های درمانی با شما صحبت خواهد کرد. اگر شما و متخصص ریشه تان درمان را انتخاب کردید، دندان پزشک شما دندانتان را دوباره باز میکند تا به کانالی که با مواد پر شده است دسترسی پیدا کند. در خیلی از موارد، ترکیبی از مواد ترمیمی –تاج، مواد جانبی و هسته- باید جدا شوند و برای دسترسی به کانال های ریشه خارج شوند.

بعد از خارج کردن پر شدگی ریشه، متخصص ریشه میتواند کانال را پاک کند و به دقت درون کانال را با استفاده از بزرگ نمایی و روشنایی معاینه کند و به دنبال هرگونه کانال اضافی یا آناتومی غیرمعمول که نیازمند درمان است بگردد.

بعد از پاک کردن کانال، متخصص ریشه کانال را پر کرده و آن را مهر میکند و یک پر شدگی موقت در دندان قرار می دهد. اگر کانال به صورت غیرمعمول تنگ یا مسدود باشد، متخصص ریشه شما ممکن است جراحی ریشه را توصیه کند. این جراحی شامل ایجاد یک برش برای اجازه دادن به دیگر انتهای ریشه ها برای مهر شدن میشود.

بعد از اینکه متخصص ریشه شما درمان را کامل کرد، شما باید بی درنگ به دندان پزشک خود مراجعه کند تا یک تاج جدید یا ترمیم دیگری روی دندان شما قرار دهد تا دندان شما محافظت شده و به عملکرد کامل خود بازگردد.

آیا درمان مجدد ریشه بهترین انتخاب برای من است؟

هرگاه که ممکن باشد، بهترین کار حفظ دندان طبیعی شما میباشد. درمان مجدد میتواند عملکرد خوبی برای سال ها، حتی برای تمام زندگی داشته باشد.

پیشرفت ها در تکنولوژی همیشه راه انجام درمان ریشه را تغییر می دهند، از این رو ممکن است متخصص ریشه شما از تکنیک های جدید استفاده کند که زمانی که شما درمان نخستین تان را انجام داده بودید در دسترس نبودند. ممکن است متخصص ریشه شما بتواند مشکل شما را با درمان مجدد ریشه برطرف کند.

متخصص ریشه شما درمورد گزینه ها و احتمال موفقیت درمان قبل از شروع درمان مجدد با شما صحبت خواهد کرد.

بی حس نشدن دندان

چه جایگزینی برای عصب کشی مجدد دندان وجود دارد؟

اگر درمان غیرجراحی گزینه درمان نباشد، باید به درمان جراحی ریشه اندیشید. این جراحی شامل ایجاد برشی برای اجازه برای دستیابی به راس ریشه میشود. جراحی ریشه ممکن است در ترکیب با درمان مجدد نیز توصیه شود یا جایگزین درمان مجدد شود. متخصص ریشه شما درمورد گزینه ها و درمان های مناسب توصیه شده  با شما صحبت خواهد کرد.

چه درمان های جایگزینی برای درمان مجدد ریشه یا جراحی ریشه وجود دارند؟

تنها درمان دیگری که وجود دارد کشیدن دندان است. دندان کشیده شده باید بعد از آن با دندان مصنوعی، ایمپلنت یا پل جایگزین شود تا عملکرد جویدن دوباره بازگردانده شود و از تغییر حالت دندان های مجاور نیز پیشگیری شود. به این دلیل که این گزینه ها نیازمند جراحی گسترده است یا فرآیند دندان پزشکی روی دندان های سالم مجاور هستند، میتوانند گران تر و وقت گیرتر از درمان مجدد و ترمیم دندان طبیعی باشند.

این فرآیند چقدر هزینه خواهد داشت؟

مقدار هزینه بستگی به این که این فرآیند چقدر پیچیده باشد خواهد داشت. این فرآیند احتمالا از فرآیند درمان ریشه نخست شما پیچیده تر خواهد بود، زیرا ممکن است نیاز باشد ترمیم و پرشدگی ریشه شما خارج شود تا فرآیند جدید انجام شود. به علاوه متخصص ریشه شما ممکن است زمان بیشتری برای یافتن آناتومی غیرمعمول کانال سپری کند. از این رو، شما درکل باید انتظار داشته باشید که این فرآیند در مقایسه با درمان ریشه نخست شما هزینه بیشتری داشته باشد.

ممکن است بیمه مقداری از هزینه های درمانی یا تمام هزینه های درمانی شما را پرداخت کند، با بیمه خود درمورد پوشش درمانی دندان پزشکی صحبت کنید.

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 دكتر سيدمحمد حسينيان متخصص جراحی و درمان ریشه دندان (اندودنتیست)


کلینیک دکتر حسینیان

کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینیان, متشکل از دندانپزشکان متخصص می باشد که آماده ارائه تمامی خدمات دندانپزشکی از جمله دندانپزشکی کودکان و نوجوانان ، درمان ریشه و جراحی ریشه دندان ، دندان پزشکی ترمیمی زیبایی و اصلاح لبخند، جراحی فک و صورت و تشخیص بیماری ها و ضایعات دهانی و فک و صورت می باشد.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 24 ساعت آینده از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
هزینه پر کردن دندان

سلام خسته نباشید هزینه پر کردن دندان رو میخواستم مشاهده پاسخ دکتر
2
بیهوشی کودک

سلام
واقعا واقعا بیهوشی برای بچه دو سال و نیم با وزن ۱۱ کیلو ضرر نداره.
البته دندوناش به خاطر شیر شب همه پوسیده و دندان های جلو هم ریخته..
میشه بفرمایید حدود هزینه ها رو برای بیهوشی و درمان
ممنون از پاسخ شما
مشاهده پاسخ دکتر
3
آبسه دندان کودک

سلام
دخترم دو سال و نه ماه و یازده کیلو وزن داره.
به خاطر آبسه دندانش و تب به دندانپزشک مراجعه کردم و آموکسی سیلین و ایبوپروفن تجویز کرد.
پس از پنج روز مصرف آنتی بیوتیک همچنان آبسه وجود داره.
آیا باید کامل آبسه از بین بره و بعد افدام به کشیدن دندان کرد یا خیر
و اینکه دکتر گفته باید بیهوش بشه و داخل بیمارستان مداوا بشه
آیا بیهوشی برای بچه به این سن ضرر نداره؟
پرحرفی کردم
ببخشید
ممنون میشم پاسخ بدید
مشاهده پاسخ دکتر
4
عصب کشی دندان

سلام خسته نباشید ، من دیروز عصب کشی کردم تا چن ساعت پیش هیچ دردی نداشتم ولی الان یه احساسی روی لثه دارم مثل خارش لثه دندونم یکم سفید شده آیا احتمال عفونت وجود داره..باید چه دارویی بخورم ... مشاهده پاسخ دکتر
5
ابسه دندان

سلام دکتر پسر من ۴سالش هست دیشب درد شدید دندان داشت وتب بعداز ۱۰ ساعت یک طرف لپش که درد داشت ورم کرد ومن پیش دکتر بوردم امپول پنسلین داد با شربت پنسلین ۲۵۰ با ایبوپروفن ورم کم نشده چقدر طول میکشه که به حالت خودش برگرده ممنونم اگه راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
6
کشیدن دندان عقل پایین سمت راست

سلام اقای دکتر من دندانم نیاز به جراحی داره میخواستم بدونم چقدر هزینه بر میداره برای کشیدنش ممنون میشم ادرس مطب یا شماره ای از مطب بدید که بتونم تماس بگیرم مشاهده پاسخ دکتر
7
خراب شدن دندان شیری

کودک ۵/۵ ساله دارم که یکی ازدندان های شیری فک بالا همان دندانهایی که اول میرویند دچار پوسیدگی شده تا حدی که دندان کامل از بین رفته وتنها ریشه به جای مانده از دور گویا دندان افتاده و کودک هیچ دردی یا تورم در لثه ندارد آیا این مسئله می تواند به دندان دائمی آسیب برساند؟ مشاهده پاسخ دکتر
8
تهوع و رفلکس بالا در زمان دندانپزشکی

با سلام و عرض خسته نباشید .
بنده در زمان دندانپزشکی دارای رفلکس بالا هستم و دچار تهوع شدید می شوم خواهشمندم راه حلی ارائه فرمائید . با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
9
ضایعه ریشه دندان

با سلام من چندین سال پیش دندونمو عصبکشی کردم و تازه بعد این مدت متوجه شدم انتهای دندونم یه ضایعه بوده که اونو واسم خارج کردن ولی ضایعه رو واسه پاتولوژی ندادن که بفرستم اگه ضایعه بدخیم بود با خارج کردنش مشکل حل شده؟ نیازی به بررسی بیشتر جهت پخش بودن بدخیمی در بدن نیست؟
واینکه بعد دو هفته احساس میکنم هنوز لثه اون ناحیه جراحی متورم هست آیا طبیعیه تورمش؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
10
ارتودنسي

سلام خواستم بدونم بهترين زمان براي ارتودنسي دندون پسرم چند سالگي است؟ مشاهده پاسخ دکتر