برای تعیین نوبت می توانید با شماره های مطب تماس بگیرید

کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینیان, متشکل از دندانپزشکان متخصص می باشد که آماده ارائه تمامی خدمات دندانپزشکی از جمله دندانپزشکی کودکان و نوجوانان ، درمان ریشه و جراحی ریشه دندان ، دندان پزشکی ترمیمی زیبایی و اصلاح لبخند، جراحی فک و صورت و تشخیص بیماری ها و ضایعات دهانی و فک و صورت می باشد. کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینیان ارئه دهنده بهترین خدمات دندانپزشکی زیبایی با استفاده از تجهیزات بروز دنیا می باشد.

دندان کودک

مراقبت های بعد از درمان های دندانپزشکی کودکان

کودکان بعد از مراجعه به دندانپزشکی، باید برخی موارد را رعایت کنند. والدین با رعایت این نکات می توانند به گرفتن بهترین نتیجه برای دندان کودک کمک کنند. 

خدمات مختلفی در دندانپزشکی کودکان انجام می شود که شامل فلورایدتراپی، گذاشتن فضانگهدارنده ، ارتودنسی، ترمیم و کشیدن دندان کودک است. در ادامه تمام کارهایی که لازم از بعد از این خدمات انجام دهید آمده است.

دندان درد کودک

مراقبت های بعد از فلورایدتراپی

1- تا نیم ساعت به کودک خود آب یا خوراکی داده نشود.

2- تا 24 ساعت به کودک غذاهای سفت و جویدنی ندهید.

3- روزی که فلوراید تراپی انجام می شود ، مسواک شب زده نشود.

4- طبق نظر متخصص و با توجه به میزان پوسیدگی کودک، فلوراید تراپی به طور دوره ای و منظم انجام شود. در اینصورت فلوراید می تواند تاثیر مثبت و واقعی خود را روی دندانها و پوسیدگی های اولیه دندانی داشته باشد.

مراقبت های بعد از کشیدن دندان کودک

1- به هیچ وجه به کودک نگویید که دندانش کشیده می شود چون ترس زیادی در کودک به وجود می آید و فقط لفظ « برداشتن» را برای کودک بکار برید.

2- تا نیم ساعت گاز را روی لثه و سر دندان فشار دهید و بعد از نیم ساعت ، گاز را درآورده و بستی لیوانی به کودک دهید.

3- به هیچ عنوان کودک آب دهان خود را با شدت بیرون نریزد و تف نکند چون لخته ای که در جای خالی دندان کودک ایجاد شده کنده می شود و خونریزی مجدد اتفاق می افتد.

3-در روز اول از دادن غذاهای جویدنی و گرم به کودک خودداری کنید.

4- مایعات خنک و غذاهای میکس شده خنک به کودک داده شود.

5- جهت کاهش درد بعد از کشیدن دندان کودک، از شربت ایبوبروفن (ضد درد) با دوز توصیه شده توسط دندانپزشک متخصص کودک استفاده شود.

6- اگر خونریزی دندان کودک ادامه داشت ، گاز را تا کرده و در جای خالی دندان قرار داده تا کودک روی آن فشار دهد.

مراقبت های بعد از فضا نگهدارنده ها

اگر دندان کودک شما در اثر پوسیدگی زیاد کشیده شود، حتما باید جای آن فضا نگهدارنده قرار گیرد.

1- در صورت وجود فقط نگهدار، دندان های کودک شما باید هر 3 یا 4 ماه یکبار ویزیت انجام شود تا از محکم بودن فضا نگهداره و چسب آن اطمینان حاصل شود.

2- کودک را باید از خوردن خوراکی های سفت مثل بادام های سفت ، انجیر خشک، دانه های انار ، شکلاتهای چسبنده منع کنید . چون در صورت فشارهای مداوم روی سیم فضا نگهدار ، احتمال شکستگی آن وجود دارد.

3- بهداشت کودک باید به خوبی رعایت شود تا چسب فضا نگهدار حل نشده و به مدت طولانی در دهان کودک بدون هیچ مشکلی باقی بماند .

پلاک های متحرک ارتودنسی

1- پلاک های ارتودنسی در تمام ساعات شبانه روز باید استفاده شود جز مواقع غذا خوردن، ورزش کردن ، شناکردن و مسواک زدن.

2- پلاک خود را با مسواک، مایع دستشویی یا مایع ظرفشویی بشوئید ( پلاک با خمیر دندان شسته نشود زیرا خمیر دندان دارای ماده ساینده بوده و به پلاک آسیب می زند.)

3- پس از خوردن غذا دندان های خود را مسواک زده و سپس پلاک را داخل دندان ها قرار دهید.

4- پلاک های ارتودنسی را در محل مناسب جعبه های مخصوص پلاک ارتودنسی قرار دهید تا از آسیب و ضربه به آن جلوگیری شود و پلاک خود را از دسترس کودکان دور نگهدارید

5- می توانید از سرکه برای تمیز کردن پلاک خود استفاده کنید ( به اینصورت که هفته ای یک مرتبه پلاک خود را در سرکه سفید غوطه ور کنید.)

6- معمولا دو تا سه روز طول می کشد تا کودک به پلاک عادت کرده و صحبت کردن او به حالت عادی برگردد.

7- از قراردادن پلاک ارتودنسی در جیب خود به شدت خودداری کنید زیرا پلاک های ارتودنسی شکننده بوده و امکان دارد شکسته و غیر قابل استفاده شود.

روکش اطفال

مراقبت های بعد از ترمیم دندان کودک

تا 24 ساعت با سمتی که ترمیم انجام شده ، غذای سفت خورده نشود تا استحاکم ترمیم کاهش نیافته  و ترکی روی ترمیم ایجاد نشود . در اینصورت طول عمر ترمیم بیشتر می شود و در صورت داشتن ترمیم های همرنگ زیبایی در دندانهای جلو، باید از خوردن مواد رنگی طی 24 ساعت اولیه اکیدا ممنوع می باشد و به طور کلی برای افزایش طول عمر رنگ و زیبایی ترمیم ، از خوردن زیاد قهوه ، چای، کاکائو، انار و غذاهایی با رنگ های افزودنی خودداری شود.

هر روز یا یک روز درمیان برای کودک نخ دندان بکشید ( می توانید از نخ دندانهای دسته دار هم استفاده کنید.)

معمولا به علت اینکه ترمیم ها و روکش های زیر قرار می گیرند ، دادن شربت ایبوبروفن در همان روزی که درمان انجام شده است ، توصیه می شود.

ملاحظات بعد از بی حسی در کودکان ، مراقب باشید کودک زبان و لب خود را به علت بی حسی آسیب نزنید.

معمولا کودکان لب و زبان خود را به علت اینکه بی حس هستند ، می جوند و در اینصورت گوشه لب زخم شده و متورم می شود و چرک می کند. در اینصورت باید بهداشت و شستشوی کامل زخم به طور مرتب انجام شود و گاهی به خاطر شدت زیاد زخم، آنتی بیوتیک نیز تجویز می شود.

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

دکتر زینب حسینیان متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان


کلینیک دکتر حسینیان

کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینیان, متشکل از دندانپزشکان متخصص می باشد که آماده ارائه تمامی خدمات دندانپزشکی از جمله دندانپزشکی کودکان و نوجوانان ، درمان ریشه و جراحی ریشه دندان ، دندان پزشکی ترمیمی زیبایی و اصلاح لبخند، جراحی فک و صورت و تشخیص بیماری ها و ضایعات دهانی و فک و صورت می باشد.سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 24 ساعت آینده از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
هزینه پر کردن دندان

سلام خسته نباشید هزینه پر کردن دندان رو میخواستم مشاهده پاسخ دکتر
2
بیهوشی کودک

سلام
واقعا واقعا بیهوشی برای بچه دو سال و نیم با وزن ۱۱ کیلو ضرر نداره.
البته دندوناش به خاطر شیر شب همه پوسیده و دندان های جلو هم ریخته..
میشه بفرمایید حدود هزینه ها رو برای بیهوشی و درمان
ممنون از پاسخ شما
مشاهده پاسخ دکتر
3
آبسه دندان کودک

سلام
دخترم دو سال و نه ماه و یازده کیلو وزن داره.
به خاطر آبسه دندانش و تب به دندانپزشک مراجعه کردم و آموکسی سیلین و ایبوپروفن تجویز کرد.
پس از پنج روز مصرف آنتی بیوتیک همچنان آبسه وجود داره.
آیا باید کامل آبسه از بین بره و بعد افدام به کشیدن دندان کرد یا خیر
و اینکه دکتر گفته باید بیهوش بشه و داخل بیمارستان مداوا بشه
آیا بیهوشی برای بچه به این سن ضرر نداره؟
پرحرفی کردم
ببخشید
ممنون میشم پاسخ بدید
مشاهده پاسخ دکتر
4
عصب کشی دندان

سلام خسته نباشید ، من دیروز عصب کشی کردم تا چن ساعت پیش هیچ دردی نداشتم ولی الان یه احساسی روی لثه دارم مثل خارش لثه دندونم یکم سفید شده آیا احتمال عفونت وجود داره..باید چه دارویی بخورم ... مشاهده پاسخ دکتر
5
ابسه دندان

سلام دکتر پسر من ۴سالش هست دیشب درد شدید دندان داشت وتب بعداز ۱۰ ساعت یک طرف لپش که درد داشت ورم کرد ومن پیش دکتر بوردم امپول پنسلین داد با شربت پنسلین ۲۵۰ با ایبوپروفن ورم کم نشده چقدر طول میکشه که به حالت خودش برگرده ممنونم اگه راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
6
کشیدن دندان عقل پایین سمت راست

سلام اقای دکتر من دندانم نیاز به جراحی داره میخواستم بدونم چقدر هزینه بر میداره برای کشیدنش ممنون میشم ادرس مطب یا شماره ای از مطب بدید که بتونم تماس بگیرم مشاهده پاسخ دکتر
7
خراب شدن دندان شیری

کودک ۵/۵ ساله دارم که یکی ازدندان های شیری فک بالا همان دندانهایی که اول میرویند دچار پوسیدگی شده تا حدی که دندان کامل از بین رفته وتنها ریشه به جای مانده از دور گویا دندان افتاده و کودک هیچ دردی یا تورم در لثه ندارد آیا این مسئله می تواند به دندان دائمی آسیب برساند؟ مشاهده پاسخ دکتر
8
تهوع و رفلکس بالا در زمان دندانپزشکی

با سلام و عرض خسته نباشید .
بنده در زمان دندانپزشکی دارای رفلکس بالا هستم و دچار تهوع شدید می شوم خواهشمندم راه حلی ارائه فرمائید . با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
9
ضایعه ریشه دندان

با سلام من چندین سال پیش دندونمو عصبکشی کردم و تازه بعد این مدت متوجه شدم انتهای دندونم یه ضایعه بوده که اونو واسم خارج کردن ولی ضایعه رو واسه پاتولوژی ندادن که بفرستم اگه ضایعه بدخیم بود با خارج کردنش مشکل حل شده؟ نیازی به بررسی بیشتر جهت پخش بودن بدخیمی در بدن نیست؟
واینکه بعد دو هفته احساس میکنم هنوز لثه اون ناحیه جراحی متورم هست آیا طبیعیه تورمش؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
10
ارتودنسي

سلام خواستم بدونم بهترين زمان براي ارتودنسي دندون پسرم چند سالگي است؟ مشاهده پاسخ دکتر